Müşteri Hizmetleri

Müşteri temsilcilerimiz size her an destek vermek için hazır bekliyor.

Hızlı İletişim
Instagram Hesap Güvenliği Sağlamak İçin Yapılacaklar
  • 07 Aralık 2023

Instagram Hesap Güvenliği Sağlamak İçin Yapılacaklar

İnstagram hesap güvenliği hesabın ele geçirilmesini önlemek açısından önem taşıyor. Günümüzün en önemli sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, sürekli olarak kullanıcı sayısını da arttırıyor. Ancak bu durum hesabı ele geçirmek isteyenlerin de sayısını arttırıyor.

Instagram Güvenliği Sağlama Adımları

Instagram güvenliğini sorunsuz sağlamak için öncelikle e-posta güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Instagram hesabı için kullanmakta olduğunuz eposta adresinin güncel olduğundan emin olun. Adresinizin mutlaka doğrulanmış olduğunu da kontrol etmelisiniz. Ayrıca eposta adresinizin de ele geçirilmemesi gerektiğinden Instagram için kullandığınız eposta adresinizin şifresini de yüksek güvenlikli olarak ayarlamayı ihmal etmeyin.

Instagram şifresini güçlü yapmak için harf, rakam ve sembol içeren kombinasyonlar kullanmalısınız. Özellikle sık kullanılan veya kısa – kolay olan şifreler hesabınızın ele geçirilmesi için fırsat sağlayacaktır. Şifrenizi belirledikten sonra da bunu hiçbir şekilde kimseyle paylaşmamalısınız. Herkesin kullandığı bilgisayarlardan veya bir başkasının telefonundan Instagram’a girdiğinizde mutlaka çıkış yapmayı sağlamalısınız.

Aynı şekilde kaynağı belirsiz olan WiFi ağları üzerinden de Instagram’a giriş yapmak risk oluşturur. Bu durumlarda mümkün mertebe uygulamaya girmemeyi seçmelisiniz. Eğer mutlaka girmeniz gerekiyorsa çıkış yaptığınızdan emin olmalısınız.

Son olarak ise Instagram iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini de mutlaka aktif hale getirin. İki adımlı doğrulama sayesinde hesabınız daha da güvenli olur. Ayarlar kısmına girdikten sonra Güvenlik sekmesinden bu doğrulamayı aktif hale getirebilir ve hesabınızın güvenliğini büyük ölçüde arttırabilirsiniz.