Müşteri Hizmetleri

Müşteri temsilcilerimiz size her an destek vermek için hazır bekliyor.

Hızlı İletişim
Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?
  • 04 Aralık 2023

Instagram’a Nasıl Reklam Verilir?

Instagram reklam vermek ürün tanıtımı yapılırken tercih edilen bir stratejidir. Burada satışı yapılacak ürün hedef kitle ile daha kolay etkileşim kurabilir. İnstagram'a reklam verilerek mevcut kurumsal sayfaya daha fazla kişinin erişilmesi sağlanabilir. Var olan markanın daha geniş bir kitle tarafından tanınması ve bilinir hale gelmesi kolaylaşır. İnstagram'a reklam vermek isteyen bir kişinin hedefi var olan internet sitesinde daha çok kişiye çekebilmek veya bir uygulama tanıtmak olabilir. Hesabın etkileşimini arttırarak farklı markalardan ürün tanıtımı elde etmekte bu hedefler arasındadır. Instagram reklamları sayesinde paylaşılan gönderilerde daha çok etkileşim sağlanabilir. Sayfanın daha çok kitle tarafından fark edilmesi, beğeni alması sağlanabilir.

İnstagrama Reklam Verme Şartları Nelerdir?

Instagram reklamı nasıl verilir bu anlamda hizmet sunmak isteyen kişilerin merak ettikleri bir konudur. İnstagram üzerinden reklam verebilmenin pek çok yöntemi bulunur. Öncelikle kişisel veya kurumsal bir hesabın bulunması gerekir. Business Manager hesabına sahip olan kişiler Facebook'a bağlanarak reklam verebilir. İnstagram hesabı üzerinden Business Manager hesabı bağlanarak reklam verilebilir. Son olarak Power Editor alanı üzerinden Instagram reklamı oluşturabilinir.

Instagram'da reklam verebilmek için Facebook reklam hesabı bulunmalıdır. Bu hesap ile ınstagram'daki Business Manager hesabı birbirine bağlanır. Business settings aracılığı ile Instagram account kısmına geçiş yapılır ve burada gerekli alanlar doldurularak yönlendirme işaretleri takip edilir. Son olarak ınstagram'a reklam verilip verilmeyeceği ve sayfanın bu işleme uygun olup olmadığı tespit edilerek kampanya oluşturma kısmına geçiş yapılır. Burada yeni bir kampanya oluşturabilmek mümkündür.

Muhakkak ki bir bütçe belirlemesi yapılmalıdır. Sonraki adımda bütçenin sisteme aktif olarak işlenmesi sonrasında reklam ayarları yapılabilir. Günlük, haftalık veya aylık olarak istenen düzeyde reklam bu kısımda belirlenir. Ücretlendirmeye dair detaylı bilgiler de burada görülebilecektir.

Bir sonraki adımda Audence adı verilen kısım ile karşılaşılır. Burada hitap edilecek hedef kitleye dair bilgiler yer alır. Belirli seçimler yapıldıktan sonra son adıma geçilir.

Son kısımda Instagram'da yayınlanacak bu reklamın hangi kısma yerleştirileceği sizin tarafınızdan seçilir. Reklam için belirlenmiş olan bütçe ödemesi gerçekleştirilir. Reklamın önizlemesi sayfanın sol üst köşesinde rahatlıkla görülebilir.